احمدی: جشنواره صدای ورزش می‌تواند فضای برنامه‌های رادیویی را حرفه‌ای‌تر و با كیفیت‌تر كند

عبدالحمید احمدیعبدالحمید احمدی مشاور وزیر ورزش وزارت ورزش و جوانان در گفتگو با خبرنگار شبكه رادیویی ورزش در خصوص جشنواره ملی "صدای ورزش" اظهار كرد: برگزاری جشنواره‌ها یك فضای رقابتی خوبی را برای همه دست اندر كاران رسانه پر مخاطبی همچون رادیو فراهم می‌كند تا بتوانند برنامه‌ها و تولیدات خود را در معرض ارزیابی و قضاوت قرار دهند.

وی ادامه داد: هر مقدار كه شرایط رقابتی جدی‌تری در جشنواره‌ها فراهم شود می‌تواند به ایجاد انگیزه و تلاش و فعالیت بیشتر در بین عوامل مختلف منجر شود و باید تلاش شود كیفیت تولیدلت و فعالیت‌ها اضافه شود.

مشاور وزیر ورزش وزارت ورزش و جوانان بیان كرد: ایجاد یك فضای رقابتی در چنین جشنواره‌هایی می‌تواند فضای كار را حرفه‌ای‌تر و با كیفیت‌تر كند و امكان ارزیابی و مقایسه آثار را بیشتر كند و جشنواره صدای ورزش هم به عنوان یك هدف مهم به این مساله توجه داشته است.

وی افزود: در جشنواره صدای ورزش حتما شرایط شناسایی استعدادهای جدید در فضای رقابتی جشنواره مهیا می‌شود به خصوص در حوزه استان ها شاهد این هستیم كه استعدادهای خوبی وجود داشته و این استعدادها كمتر شناخته شده‌اند كه با ارسال آثارشان یه جشنواره بیشتر شناخته می‌شوند و امكان رقابت در یك سطح ملی را پیدا می‌كنند. این هم از نظر من یكی از فرصت های خوبی است كه جشنواره در اختیار استعدادهای جوان‌تر و ناشناخته قرار می‌دهد.

احمدی گفت: باید بتواتیم با تنوع بخشی به این گونه جشنواره‌ها در حوزه‌های مختلف شرایط را برای معرفی و پرورش هر چه بهتر استعدادهای جوان فراهم كنیم.

مشاور وزیر ورزش وزارت ورزش و جوانان تاكید كرد: باید به عنوان یك كار مكمل حتما به موضوع آموزش تخصصی و تكمیلی توجه كنیم. برگزاری جشنواره نباید به معرفی آثار برگزیده متوقف شود. ما باید به عنوان یك كار مكمل حتما بتوانیم دوره های آموزشی و بازآموزی و تخصصی را با حضور كارشناسان و اساتید فراهم كنیم چون این دوره‌ها می‌تواند هم به صورت منطقه‌ای، استانی و ملی باشد و امكان حضور چهره‌های جوان‌تر در این دوره‌ها فراهم می‌آید.

وی اضافه كرد: مطمئنم با گذراندن دوره‌های آموزشی قطعا كیفیت كارها در جشنواره‌های سال‌های بعد افزایش پیدا خواهد كرد و استعدادهای جوان‌تر با استفاده از آموخته‌هایشان كارهای باكیفیت‌تر و بهتری را ارائه می‌كنند.

احمدی اظهار كرد: هر چه ما به سمت برنامه‌های تحلیلی و كارشتاسی‌تر و جامع‌تر برویم این امر می‌تواند در اغنای مخاطب تاثیر بیشتری داشته باشد.

مشاور وزیر ورزش وزارت ورزش و جوانان تصریح كرد: موضوعاتی كه در رسانه عرضه و ارائه می‌شود نباید محدود به خبر و اطلاع رسانی باشد. این یك جز كار است و جز تكمیلی آن تولید محتوای جامع و كاملی است كه باید داشته باشیم.

وی افزود: تولید محتوایی كه بتواند در آگاهی بخشی كامل و ارتقای دانش مخاطب اثر لازم را داشته باشد‌ را باید در قالب برنامه‌های مختلف با رویكرد آموزشی و تحلیلی و با استفاده از كارشناسان صاحب نظر كه هم دانش آن موضوع را داشته و هم با رسانه آشنایی كامل دارند، انجام دهند و باید بتوانیم در قالب برنامه‌های متنوع این رسالت مهم رسانه را جامه عمل بپوشانیم.

احمدی بیان كرد: برنامه‌هایی كه با حضور كارشناسان در رابطه با رشته‌ها و رویدادهای ورزشی مختلف و بررسی نقاط قوت و ضعف بخش‌های مختلف مدیریتی و اجرایی ساخته می‌شود می‌تواند برنامه‌های جذابی را برای مخاطبان رقم بزند.

مشاور وزیر ورزش و جوانان در پایان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جشنواره صدای ورزش عنوان كرد: اهتمام رسانه رادیو در برگزاری چنین جشنواره‌هایی ستودنی است. با مد نظر قرار دادن برگزاری جشنواره‌های تخصصی در حوزه ورزش، جوان، فرهنگ، سلامت و سایر حوزه‌ها كه رسانه تخصصی رادیو به صورت تخصصی به آن می پردازد می‌توان هم كیفیت كار رسانه را ارتقا دهیم هم كمك كنیم كه همكاران رسانه‌ای ما در رادیو بتوانند كارهای فاخر و مقبول‌تری را برای مردم و علاقه‌مندان تهیه كنند.

انتهای پیام/